Varga Judit volt férje úgy tudja, hogy a korrupcióval később megbukott államtitkár Orbán Viktor döntése miatt maradhatott a helyén.
Már jóval a Schadl-botrány kirobbanása előtt szabadulni akartak az igazságügyi tárcánál Völner Páltól
– állítja Facebook-bejegyzésében Varga Judit volt férje, Magyar Péter.
A Diákhitel Központ korábbi vezetője ugyanakkor homályosan fogalmaz, ugyanis a posztból nem tudható meg, hogy mikor vetődött fel Völner leváltásának ötlete; csak annyit közölt, hogy az akkori igazságügyi miniszter kezdeményezte a cserét. Völner Pál 2015-ben, még Trócsányi László minisztersége alatt lett államtitkár, amely pozícióját azt követően is megtartotta, hogy Trócsányit Varga Judit váltotta a miniszteri székben. Magyar posztjából pedig épp az nem derül ki, hogy a két miniszter közül melyik volt a kezdeményező.
Azt azonban még a Schadl György és Völner Pál nevével összeforrt korrupciós botrány miatt született vádiratban sem tudták megállapítani, hogy pontosan mikortól is datálható a végrehajtói kar fejének és Völner államtitkárnak az együttműködése, mindössze annyi szerepel a dokumentumban, hogy ez valamikor 2018 májusa előtt kezdődhetett, tehát még vastagon Trócsányi minisztersége alatt, mivel Varga Judit csak 2019 júliusában vette át a tárca vezetését.
Magyar Péter neve korábban jellemzően NER-közeli bizniszekkel, vagy éppen a magánéletében bekövetkezett változásokkal (válás, új barátnő) kapcsolatban került be a sajtóba, illetve emlékezetes volt az az eset is, amikor beletört a bicskája a hvg.hu egy cikkének értelmezésébe, és végül olyasmit kért rajtunk számon, ami feketén-fehéren ott szerepelt írásunkban.
A Novák Katalin és Varga Judit lemondásába torkolló kegyelembotrány hatására azonban új szerepben tűnt fel. Előbb az államfői tanácsadó testülethez tartozó Skrabski Fruzsina egy posztja alatt jelezte, hogy szerinte „született egy rossz döntés, valószínűleg többen is hibáztak. Ilyenkor nem titkolózni kell és terelni, hanem magyarázatot adni, elnézést kérni, és ha lehet, valahogy jóvá tenni”.
Ezt követte a kettős lemondás, ami után már azt azt írta, hogy ő is lemond mindkét állami társaságban betöltött pozíciójáról (a Magyar Közút Zrt. és a Volánbusz igazgatósági tagsága) és a Mészáros Lőrinc nevével fémjelzett MBH Bank Nyrt.-ben viselt felügyelőbizottsági tagságáról is. A döntését azzal indokolta, hogy „az igazi felelősök nők szoknyája mögé bújnak, ahol Tónik, Ádámok és Barbarák vígan röhöghetnek a markukba, miközben gondolkodás nélkül feláldozzák azokat, akik ellentétben velük, soha nem a saját anyagi érdekeikért, hanem a hazájuk érdekében és a honfitársaikért dolgoztak”.
Már ezek igen erős, sőt talán még a rendszeren belülről példátlannak is nevezhető megnyilvánulások voltak, legalábbis Simicska Lajos emlékezetes G-napos kirohanása óta, és nem sokkal később Magyar azt is megmutatta, hogy még ezek is eltörpültek a további kirohanásaihoz képest. Egyfelől még a hétvégén interjút adott a Partizánnak, ahol elmondta, hogy a Novák Katalinba „páros lábbal beleszálló” Bayer Zsolt mögött szerinte a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal áll, ami csak azért is elképzelhető számára, mert még az MTI-közleményeket is Rogánék hagyják jóvá, így nem kell sokat gondolkodni arról, hogy ki állhat a kommunikációs támadás mögött.
Magyar Péter Rogán Antalt a NER szürke eminenciásának tartja, egészen pontosan úgy fogalmazott, hogy „Orbán Viktor univerzumában Rogán egyfajta Richelieu”. A jogász-üzletember szerint a Novák esélyes utódjaként emlegetett Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Habony Árpád embere, aki pedig Rogán köréhez tartozik, így a megválasztásával végső soron Rogán embere kerülne az államfői székbe, neki azonban az a véleménye, hogy Rogánnak mennie kell.
„Én nem mondom, hogy nekem atombombáim vannak, bár nem mondom, hogy nincsenek, de nem akarok senkit fenyegetni”
– jelentette ki az interjú egy későbbi pontján.
Érdemes még hozzátenni, hogy láthatólag Magyar Péter emelte a tétet, mert míg az előző megszólalásainak Rogán Antal, illetve az ő köre állt a célkeresztjében, addig a mostaniban már Orbán Viktor irányába eresztett el egy figyelmeztető lövést. Ez a gesztus önmagában is alkalmas arra, hogy igazat adjon Stefano Bottoni helyzetértékelésének: a történész-publicista ugyanis Magyar legutóbbi szerepléseit a rendszernek küldött hadüzenetként értelmezte, és az Orbán Viktor személyét érintő bírálat egyértelművé is tette, hogy Magyar Péternek nem a Rogán-körrel, azaz a jó király rossz tanácsadóival van baja, hanem a NER egészével.