Az I. kerület megválasztott polgármestere szerint a kormánypártnak nem érdeke, hogy káosz alakuljon ki Budapesten.
A helyi közösségépítésben látja egyik sikerét Böröcz László, a Fidelitas volt elnöke, aki a június 9-ei önkormányzati választáson legyőzte az I. kerületet öt éve irányító V. Naszályi Mártát. Másrészt meg abban, hogy „nagyon sok olyan ügy került napvilágra az utóbbi másfél-két évben az I. kerületi baloldali vezetésről, ami érdekelte a helyi lakosokat” – tette hozzá a Telexnek adott interjúban.
Azt mondja, gyakran megkapják azt a kritikát, hogy miért nem fiatalít a Fidesz, de szerinte a fővárosban most pont ez történik.
Ami a Fővárosi Közgyűlést illeti, ott szerinte senki nem érdekelt abban, hogy káosz alakuljon ki Budapesten, és ugyanígy az időközi választásban sem.
Böröcz László szerint ő sem ért mindig egyet a kormány központosító politikájával, bár vannak olyan folyamatok, melyeket így lehet racionalizálni. A szakrendelők államosítása ellen például az I. kerületi Fidesz is tiltakozott. Ami az építésügy elvonását illeti, azt a megválasztott polgármester is elismerte, hogy az ő szempontjából jobb helye lenne az önkormányzatnál, de attól, hogy a kormányhivatalhoz került az építésügy, még nem jelenti azt, hogy rosszul működne.
Azt is megerősítette, hogy kitiltják a turistabuszokat a Várból. A tervük az, hogy az önkormányzat egy elektromos buszflottából álló körjáratot indítana, amely a Gellért-hegyet, a Citadellát érintve végigmenne a Várkert Bazáron, majd a Dísz és Szentháromság téren a Mátyás-templomhoz. Így ki tudnák váltani a helyi lakók nyugalmát zavaró nagy turistabuszokat, és komoly bevételhez jutna az önkormányzat.
Az interjúban szóba került a Ruszwurm cukrászda ügye is, melynek az önkormányzat felmondta a szerződését, de még mindig működik. Böröcz szerint az önkormányzat érdeke, hogy a hely Ruszwurm néven működjön tovább, „az más kérdés, hogy ki és hogyan üzemelteti”.
Az interjúban a nagypolitikáról is szó esett. Böröcz nem ért egyet azzal, hogy nincsenek olyan fiatal politikusok, akiknek a Fidelitasban indult a karrierje.
„Nagyon sokan dolgoznak az államigazgatásban, az önkormányzatokban, csak épp ezek nem olyan látványos pozíciók, mint például egy miniszteri poszt” – mondta. Böröcz szerint tény, hogy egyelőre nincs magasabb pozícióban a fiatal generáció, de erre nincs is szükség, mert
a jelenlegi vezetés még elég fiatal ahhoz, hogy ne kelljen a visszavonuláson gondolkodnia.
Azzal sem ért egyet, hogy a fiatalok ne támogatnák a Fideszt, legfeljebb nem mondják el hangosan „a mellüket döngetve”, hogy mennyire kormánypártiak. Magyar Péter pedig olyan mértékben nem vitt el szavazókat a kormánypárttól, hogy az a Fidesz számára bármilyen problémát jelentene. Böröcz nem érzi annyira stabilnak a Tisza Pártot, mert rendkívül heterogén, kevert szavazóbázisa van, és nem is lehet tudni, hogy bizonyos kérdésekben mit gondolnak.
„Könnyű a hype-ot fenntartani, de szerintem változni fog a helyzet, amikor konkrét kérdésekben kell megszólalniuk. A Fidesznek nem kell megijednie a Tisza Párttól”
– mondta.